mag-photo.com.pl

kreacja hobbystyczna i biznesowa

"Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć?" Ernst Haas

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin

"Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie, musisz działać bardzo szybko." Henri Cartier-Bresson

Właściwy dobór obiektywu posiada wielkie znaczenie dla robionego zdjęcia

Posted on 07/06/2020 8:09am

W czasach fotografii analogowej sprawa była łatwa.


Aparat był jedynie skrzynką Proponującą dane czasy otwarcia migawki. Dzisiaj sprawy są są nieco bardziej skompilowane.
W aparacie cyfrowym istotnym elementem obrazowania jest także wykorzystana matryca. Przy analizie parametrów nie zwracajmy uwagi tylko na ostrość jaką ten oferuje. Zwróćmy też uwagę na inne właściwości optyczne. Często zdarza się, że obiektyw ma bardzo przyzwoitą ostrość, ale na wszystkich zdjęciach nieba lub jasnej płaszczyźnie widać zaciemnione rogi, a przedmioty robione na szerokim ustawieniu wyglądają jak zdeformowane.


Dyktafon ICD SX750
Author: Sony
Source: Sony


Sigma 17-50mm jest taką ofertą, jaką możemy śmiało wskazać wśród wielu. Jasny obiektyw, jaki został zaprojektowany pod matryce APS-C. Obiektyw jest też uzbrojony w bardzo pewny stabilizator obrazu.

Jeżeli poszukujesz ciekawych informacji na ten temat, odwiedź używane komputery dell nas, a zapewne przeczytasz interesujące fakty.

Zastosowanie optycznej stabilizacji obrazu daje szansę być pewnym, że fotografowany przedmiot nie został poruszony. Zrównoważenie wstrząsów zauważalna jest w samym wizjerze. Odpowiednie powłoki antyrefleksyjne pozwalają nam wykonywać znacznie ostrzejsze zdjęcia pod słońce. Obiektyw wyposażony jest także w napęd ultradźwiękowy- .


Kolejnym obiektywem, lecz nieco mniejszym, jaki zwycięża w wielu plebiscytach z innymi jest sigma 10 20mm. We własnej klasie cenowej dla wielu jest najlepszy.

Jeżeli szukasz czegoś wyjątkowo porywającego na przedstawiany w tym miejscu temat, to kliknij i zerknij na tekst (http://a-pro.pl/sklep-elektryczny/) wspomnianego tekstu!

Duży kąt na APS-C, piękne kolory, ostrość za tę cenę okazuje się być niezwykła.
W opinii użytkowników jest znakomicie zbudowany, mimo częstego wykorzystywania wygląda jak nowy. Producent oferuje także własne gratisy. Sigma jest firmą wytwarzająca swoją optykę z budową współdziałającym do wszystkich szeroko wykorzystywanych firm.

Tags: dźwięk, obraz, słońce, element