mag-photo.com.pl

kreacja hobbystyczna i biznesowa

"Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć?" Ernst Haas

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin

"Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie, musisz działać bardzo szybko." Henri Cartier-Bresson

Właściwy dobór obiektywu posiada wielkie znaczenie dla robionego zdjęcia

Posted on 20/11/2019 7:39am

W czasach fotografii analogowej sprawa była łatwa.


Aparat był jedynie skrzynką Proponującą dane czasy otwarcia migawki. Dzisiaj sprawy są są nieco bardziej skompilowane.
W aparacie cyfrowym istotnym elementem obrazowania jest także wykorzystana matryca. Przy analizie parametrów nie zwracajmy uwagi tylko na ostrość jaką ten oferuje.

Absorbuje Cię opublikowany w tym miejscu artykuł? Kliknij więc dodatkowo ten link oraz zobacz więcej na tej stronie (https://www.anysoft.pl/jetbrains-pycharm-licencja-dla-firm) na opisywany problem!

Zwróćmy też uwagę na inne właściwości optyczne. Często zdarza się, że obiektyw ma bardzo przyzwoitą ostrość, ale na wszystkich zdjęciach nieba lub jasnej płaszczyźnie widać zaciemnione rogi, a przedmioty robione na szerokim ustawieniu wyglądają jak zdeformowane.


Dyktafon ICD SX750
Author: Sony
Source: Sony


Sigma 17-50mm jest taką ofertą, jaką możemy śmiało wskazać wśród wielu. Jasny obiektyw, jaki został zaprojektowany pod matryce APS-C. Obiektyw jest też uzbrojony w bardzo pewny stabilizator obrazu. Zastosowanie optycznej stabilizacji obrazu daje szansę być pewnym, że fotografowany przedmiot nie został poruszony. Zrównoważenie wstrząsów zauważalna jest w samym wizjerze. Odpowiednie powłoki antyrefleksyjne pozwalają nam wykonywać znacznie ostrzejsze zdjęcia pod słońce. Obiektyw wyposażony jest także w napęd ultradźwiękowy- .


Kolejnym obiektywem, lecz nieco mniejszym, jaki zwycięża w wielu plebiscytach z innymi jest sigma 10 20mm. We własnej klasie cenowej dla wielu jest najlepszy. Duży kąt na APS-C, piękne kolory, ostrość za tę cenę okazuje się być niezwykła.
W opinii użytkowników jest znakomicie zbudowany, mimo częstego wykorzystywania wygląda jak nowy. Producent oferuje także własne gratisy. Sigma jest firmą wytwarzająca swoją optykę z budową współdziałającym do wszystkich szeroko wykorzystywanych firm.

Tags: dźwięk, obraz, słońce, element