mag-photo.com.pl

kreacja hobbystyczna i biznesowa

"Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć?" Ernst Haas

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin

"Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie, musisz działać bardzo szybko." Henri Cartier-Bresson

Postęp techniczny w pomiarach, czyli co obecnie można kupić

Posted on 22/10/2021 7:11am

Niewątpliwy postęp techniczny doprowadził do tego, że współcześnie trafić można na naprawdę rozmaite gadżety. Jednocześnie nie wszystkie z nich to smartfony, dzięki którym z pomocą telefonu możemy również robić zdjęcia, słuchać muzyki oraz sprawdzać elektroniczną skrzynkę pocztową. Wiele z nich ułatwia nam po prostu normalne funkcjonowanie. Wśród tych, które stosowane są w określonych zawodach, znajduje się waga elektroniczna oraz siłomierz.

waga
Author: Marcel Oosterwijk
Source: http://www.flickr.com
Waga elektroniczna to urządzenie, które zazwyczaj spotkać możemy w sklepach z artykułami spożywczymi. To właśnie na niej sprzedawca waży warzywa, ciasta, wędliny, mięso oraz sery. Słowem wszystko to, co decydujemy się kupić. Coraz częściej na wagę elektroniczną stawiają też panie domu, które lubią samodzielnie piec ciasta. Z jej pomocą można bowiem bardzo szybko i prosto zważyć wszystkie potrzebne składniki. Jeszcze kilka lat temu dostępne były tylko wagi elektroniczne do działania potrzebujące prądu. Wagę trzeba było po prostu podłączyć do gniazdka.

Dzisiaj kupić można również te modele, które do właściwej pracy potrzebują baterii.

Jak uważasz? Czy uda Ci się znaleźć dane na opisywany temat? Zapewne tak - przejdź po tym linku (http://www.korepetycjezinformatyki.pl/korepetycje-informatyka/) i odszukaj informacje tu.

Wagi elektroniczne znajdujące się w sklepach mają natomiast wbudowane akumulatory, które umożliwiają nie przerywanie pracy w sytuacji, kiedy następuje przerwa w dostawie energii elektrycznej. Jest to znaczące, jeżeli sprzedawcy nie zamierzają robić przerw w działalności, a tym samym nie chcą zaliczać znaczących strat. Wagi elektroniczne w sklepach mają połączenie z kasą fiskalną. Jest to wymóg nakładany przez obowiązujące w Polsce prawo, które ma chronić Urząd Skarbowy przed nieuczciwymi sprzedawcami, którzy planują oszukiwać na należnym podatku.Innym urządzeniem, które może mieć dla nas zdecydowanie mniej oczywiste zastosowanie jest siłomierz. Jest to na ogół niewielkich rozmiarów przyrząd, który zrobiono tak, aby za jego pomocą możliwy był pomiar wartości siły, która powstaje w określonym przypadku. Narzędzia tego rodzaju są zazwyczaj oparte na prawie Hooke'a. Jego wyczerpujące omówienie potrzebuje jednak sporej ilości czasu.

Ta solidna oferta (https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-robotow-kuchennych,g1181.html), którą przygotowaliśmy dla fanów omawianej problematyki, zawiera pokrewne dane na to ciekawe zagadnienie - sprawdź tutaj.

Siłomierz ma niezwykle szerokie zastosowanie. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie dzięki niemu działały tradycyjne wagi sprężynowe. Stosowany jest też w technice i antropometrii. Siłomierz to niewielki przyrząd, który – podobnie jak waga elektroniczna – bardzo ułatwia nasze funkcjonowanie.

Tags: gadżety, waga, smartfony