mag-photo.com.pl

kreacja hobbystyczna i biznesowa

"Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć?" Ernst Haas

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin

"Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie, musisz działać bardzo szybko." Henri Cartier-Bresson

Polecane obiektywy do aparatu. Akcesoria foto warte polecenia

Posted on 25/09/2019 9:11am

Obiektyw fotograficzny jest tą częścią aparatu, która stanowi spójny system zawierający jedną lub więcej soczewek i ma na celu skupianie obrazu na matrycy lub błonie światłoczułej. Obiektywy mogą być na stałe dołączone do korpusu aparatu fotograficznego lub być ich wymiennym elementem. Mają zazwyczaj w stabilizację obrazu oraz mechanizm doboru przysłony, za sprawą czego regulowana jest ilość światła przepuszczana do wnętrza aparatu, gdzie na błonie światłoczułej albo matrycy zostaje uwieczniony obraz.

Fotograf podczas pracy
Author: cjmartin
Source: http://www.flickr.com
Do najważniejszych funkcji obiektywu fotograficznego należy odpowiednie ogniskowanie promieniowania światła, wpadającego przez zainstalowane w jego wnętrzu soczewki. Nowoczesne obiektywy wyposaża się dodatkowo w powłokę przeciwodblaskową. Obecnie obiektywy mają również kilka wysokiej jakości soczewek, w części klejonych, pogrupowanych w człony i o rozmaitych ogniskowych, które mają za zadanie rozpraszać albo skupiać światło, niwelować niedoskonałości obrazu bądź go zniekształcać, zależnie od upodobań fotografa.Sigma 17-70 mm to obiektyw do codziennego użytku, wykorzystywany zazwyczaj do ogólnych potrzeb fotograficznych, zobacz w tym sklepie foto online . Doskonale nadaje się do migawek z podróży czy życia rodzinnego, ale poradzi sobie również z nieco bardziej kreatywnymi zadaniami. Sigma 17-70 mm ma spełniać funkcję sprzętu, który fotograf ma przy sobie przez cały czas. Zapewnia on prostą pracę i wygodną obsługę, przez co zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Trzy soczewki asferyczne, w tym jednatym dwustronna soczewka asferyczna, zbudowane według najnowszych koncepcji zapobiegają i Poprawiają wszelkie aberracje, wraz z z astygmatyzmem i zapewniają dobrą jakość obrazów w całym zakresie przybliżeń.Obiektyw posiada autorską funkcję OS firmy Sigma. Gwarantuje on skuteczną korekcję rzędu ok. czterech przysłon, co pozwala ograniczyć wstrząsy kamery nawet w fotografii z zakresu makro, w przypadku której łatwo dostrzec nawet najmniej widoczne rozmazania.

W korpusie obiektywu Sigma 17-70 użyto nowy materiał - TSC, odznaczający się niezwykle małą kurczliwością przy zmianie temperatury oraz dużą stabilnością.

Sprawdź bez zwłoki wpis spod linku (https://smarteducation.pl/e-learning-bhp/), ponieważ prawdopodobnie zaszokuje Cię to, jak niesamowicie fascynujące materiały tam są opublikowane!

W porównaniu z powszechnie wykorzystywanym poliwęglanem, kompozyt stabilny termicznie cechuje się o 25% większą elastycznością. Z uwagi na na niską termokurczliwość materiał dobrze łączy się z częściami metalowymi, co przekłada się na wyższą jakość wykonania. Wykorzystanie TSC umożliwiło też zmniejszenie pierścienia powiększenia i skali. Obiektyw Sigma 17-70 posiada mosiężne mocowanie do bagnetu, zapewniające wysoką precyzję i trwałość.

Zobacz poza tym takie absorbujące wskazówki (kodak.wroclaw.pl/system/oferta/zdjecia-dowodowe), które przeczytasz pod tym odsyłaczem - one też rozpatrują to zagadnienie.

Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą - długotrwałe użytkowanie.

Tags: kamery, obiektyw, obiektywy, fotograf