mag-photo.com.pl

kreacja hobbystyczna i biznesowa

"Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć?" Ernst Haas

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin

"Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie, musisz działać bardzo szybko." Henri Cartier-Bresson

Obiektywy do aparatów fotograficznych - czyli, wszyściutko co dobrze jest wiedzieć na ich temacik

Posted on 11/09/2020 8:26am

Wybór wspaniałego obiektywu przeznaczonego do aparatu fotograficznego, nie bywa tak łatwą sprawą, jakby się miało możliwość naszym osobom wydawać. Jest zależne od tej rzeczy niewiarygodnie dużo czynników, które decydują o tej rzeczy, jaki obiektyw będzie dobry do naszego sprzęciku.


budowa
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


interes
Author: designmilk
Source: http://www.flickr.com


Wybranie go jest niełatwe, jednak możliwe, a wspaniałe wybranie może naszym osobom niewiarygodnie pomóc, na przykład gdy jesteśmy początkującymi, lub zaawansowanymi fotografami.

Masz chęć na następne interesujące posty? Nie zwlekaj! Przygotowaliśmy ich przecież sporo. Zatem kliknij (https://shoplet.pl/) i ciesz się ostatnimi treściami.

Chcesz po dowiadywać się
bardziej dużo? Odczytaj nasz dzisiejszy artykuł!


By wybrać wspaniale obiektyw do naszego własnego aparaciku, musimy zawsze po dowiadywać się czegoś o nim więcej. Najistotniejszymi cechami, które musimy wiedzieć, nim zakupimy wymarzony obiektyw, bywa to, jakiego producenta mamy aparacik, jego model, jakie rodzaje obiektywu do niego pasują, a także jakie bywają dostępne do niego mocowania. Obiektywy same w sobie mają możliwość być: szerokokątne, standardowe i teleobiektywy wraz z stałoogniskową, uniwersalne, szerokokątne oraz teleobiektywy typu zoom, a także tak zwane "Rybie Oko". Jeżeli chodzi o producentów obiektywów, to zaistniały ich dziesiątki, a wytwarzanych poprzez nich modeli - nawet i stówki, z tego powodu należy zawsze zorientować się, jakie to obiektywy są kompatybilne z naszym rodzajem sprzęciku, a rozpoznamy to po tym, iż najczęściej obiektywy bywają wytwarzane dokładnie pod daną markę, lub jej dokładny model.
Jak wiadomo najczęściej także do naszego aparaciku mają możliwość pasować obiektywy innego rodzaju firm - wtedy należy zwrócić uwagę na rodzaj mocowania, który to posiadamy, oraz czy konkretna marka ogólnie wytwarza obiektywy pod markę naszego własnego sprzęciku.

Tags: obiektyw, marka, typ