mag-photo.com.pl

kreacja hobbystyczna i biznesowa

"Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć?" Ernst Haas

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin

"Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie, musisz działać bardzo szybko." Henri Cartier-Bresson

Multimetry jako często wykorzystywane instrumenty

Posted on 07/07/2021 9:06am

Jakość uziemień w znaczący sposób oddziałuje na bezpieczeństwo eksploatacji instalacji i sprzętów elektrycznych, a zwłaszcza na skuteczność zabezpieczenia przed porażeniem prądem elektrycznym i ochrony odgromowej.
W celu sprawdzenia instalacji elektrycznych i zrealizowania żądań dotyczących ochrony przed porażeniem powinno się zrealizować pomiary rezystancji uziemienia. Do takich pomiarów służy miernik uziemienia. Rezystancja ta pozwala wskazać wartość napięcia dotykowego, które może powstać pomiędzy rozmaitymi detalami przewodzącymi na przewodzie ochronnym.

Zaabsorbowała Cię prezentowana w tym wpisie problematyka? W takim razie kliknij ten link oraz przeczytaj jeszcze więcej szczegółów w witrynie (https://www.bio-diag.pl/sprzet/biochemia/)!

Niezbędność badania rezystywności gruntu i rezystancji uziemienia następuje już na etapie planowania i przeprowadzania instalacji.


osiedle
Author: DOLCAN
Source: DOLCAN


słuchawki
Author: Technolux
Source: Technolux


Multimetr jest narzędziem przeważnie wykorzystywanym w warsztacie elektronika. Posługuje się on nim zarówno podczas uruchamiania nowych sprzętów, jak i reperowania tych będących w użyciu.


nowoczesne odkurzacze
Author: Dennis van Zuijlekom
Source: http://www.flickr.com


Współczesne multimetry zdołają przeprowadzać kilka pomiarów w tym samym czasie, np. wartości napięcia i jego częstotliwości, zachowywać w pamięci mierzone wielkości, bądź określać przeciętną z pomiarów.


Dynamometr, nazwany potocznie siłomierzem, służy do badania intensywności nacisku i siły ciągu, a poniektóre z nich również do sprawdzianu masy. Charakteryzuje je dokładność, prostota obsługi i wyraźny wyświetlacz prezentujący dane w formie histogramów i wykresów.
Siłomierze odnajdują swoje zastosowanie w warunkach laboratoryjnych i przemysłowych, również w gospodarstwach domowych, gdy korzystamy z wagi sprężynowej.


Do drobiazgowych pomiarów powinno się używać aparaturę wysokiej klasy gwarantującą niezawodność pomiarów.

Tags: zabezpieczenie, efekty, wagi, piec, element