mag-photo.com.pl

kreacja hobbystyczna i biznesowa

"Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć?" Ernst Haas

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin

"Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie, musisz działać bardzo szybko." Henri Cartier-Bresson

Mapy dokonywane za pomocą dronów – najnowsza technologia

Posted on 20/06/2020 8:19am

Teraz, kiedy komputeryzacja opanowuje prawie każdą gałąź rynku, począwszy od kosmonautyki a skończywszy na budowaniu dróg, w mgnieniu oka zmieniają się sposoby wykonywania wielu czynności.
filmowanie z lotu ptaka


sklepy
Author: Porsche
Source: soloporsche.com


Marka Google jest aktualnie liderem oraz pionierem w wykonywaniu ultranowoczesnych map geograficznych.


Gdy twórcy wyszukiwarki Google tworzyli jej zapis nie sądzili, iż w niedalekiej przyszłości będzie ona najczęściej używanym „urządzeniem” GPS. Obecnie z map Google korzysta co trzeci mieszkaniec Europy, toteż firma cały czas powiększa zakres „umiejętności” swoich map.

Jeżeli ta publikacja zwróciła Twoją uwagę, to zerknij na omówienie (http://irescue.pl/iphone-xr-naprawa-cennik/), które omawia podobną problematykę. Tamten materiał zapewne także Cię zaintryguje, więc kliknij tutaj.

W przeciągu ostatnich lat zrobili szczegółowe mapy dla całego Starego Kontynentu, metodą której dotychczas nie poznał świat. Wykorzystali aktywne filmowanie z lotu ptaka. Do owego celu potrzebne były się najnowsze drony, jakie filmowały dziennie obszar wielkości gminy - na magiceye.com.pl. Potem na podstawie filmów, technicy układali pojedyncze zdjęcie sfilmowanego regionu. Tak właśnie powstały mapy miejsc do których dostał się człowiek, natomiast tam gdzie nie można było dojść mapy wykonały satelity. Zdjęcia z góry z pomocą satelitów robione są na bieżąco, by w czasie kierowania naszym samochodem pobierać dane dotyczące obecnego natężenia ruchu drogowego, pogody, najlepszych potencjalnych dróg dojazdu do celu - niebanalne zdjęcia z góry. Żadne pozostałe mapy stosowane w nawigacjach nie są tak często aktualizowane. Co więcej marka Google wdrożyła również system filmowania z poziomu auta, toteż mamy możliwość zobaczyć jak wygląda poszukiwana przez nas droga, co może pomóc nam dojechać do celu.

Czy zainteresowała Cię autorska witryna (https://omniashot.pl/zdjecia-produktowe-360/)? Szalenie mi miło. Wspaniale będzie, jeżeli stracisz jeszcze minutę, aby zostawić swoją ocenę.

Jest tylko jedna wada korzystania z map Google, otóż ciągłe łącze internetowe, bez niego aplikacja nie zadziała.
Co faktycznie nie zmienia faktu, że wykorzystanie filmowania z lotu ptaka przy tworzeniu map jest nowatorskie.


Technologia wykorzystywana do robienia dzisiejszych map przy pomocy dronów jest dla niektórych z nas kosmiczną metodą, lecz dzięki temu mamy możliwość używać aktualnych map.

Tags: czas, świat, RAM