mag-photo.com.pl

kreacja hobbystyczna i biznesowa

"Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć?" Ernst Haas

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin

"Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie, musisz działać bardzo szybko." Henri Cartier-Bresson

Kwestie, na które powinno się zwrócić uwagę szukając mieszkania?

Posted on 11/09/2020 8:40am

Poszukiwanie odpowiedniego mieszkania to niełatwe zadanie. W tej sytuacji nie powinno się działać szybko i pochopnie, bo może wiązać się to z fatalnym skutkiem. Wybór czterech kątów do życia, niezależnie ile mamy lat i gdzie jesteśmy, musi być przeprowadzany rozważnie. Oto niedługi tekst o tym, na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać, gdy szukamy mieszkania.

Wrocław zawiera coraz mniej kosztowne mieszkania (np. ). Wśród chętnych szczególnie popularne są lokale dwu i trzy pokojowe, ponieważ ich opłata za nie jest jedynie nieco większa od tej, jaką trzeba wyłożyć na kawalerkę. To dobry wybór dla mieszkających ze współlokatorami studentów lub dla par planujących założenie rodziny. Alternatywą dla mieszkania może być dom jednorodzinny. Aktualny krach na rynku mieszkaniowym sprawił, że ceny zmniejszają się w oczach. Kryzys notuje się od paru miesięcy, najbardziej nasilił się w maju tego roku. Przewidywania wskazują, że to jeszcze trochę potrwa.


Wyświetl większą mapę
Szukając mieszkania powinno uważnie przyglądnąć się okolicy. Wrocław jest mocno rozciągniętym miastem, czyli powinno nas zainteresować nieźle skomunikowane osiedle. Na Psim Polu aktualnie pojawiają się jedne z najtańszych mieszkań, właśnie z winy korków i małej liczby autobusów. Położenie pewnie się zmieni po pociągnięciu linii tramwajowej. Jeżeli doceniamy spokój, rekomenduje się zakup mieszkania na granicach miasta lub też na słynnej z zieleni Wielkiej Wyspie. Leżące na niej osiedla Biskup i Sępolno zaliczają się do najbardziej prestiżowych, o czym wie każdy deweloper Wrocław mieści niestety niemało miejsc zatłoczonych i hałaśliwych, stąd nie polecam okolic Maślic i obwodnicy (hałas prac konstrukcyjnych) i ścisłego centrum.

I ostatecznie jeszcze dylemat – kamienica czy peerelowski blok? Bez dwóch zdań to pierwsze. Stawiając na przedwojenne budownictwo powinniśmy pamiętać jednak o montowanych w nim piecach kaflowych.

Ekscytujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie cięcie betonu Wrocław, którą tu odnajdziesz, również jest coś ciekawego!

No i naturalnie o kosztownych remontach.

Tags: dom, mieszkania, osiedle, Wrocław, kamienica