mag-photo.com.pl

kreacja hobbystyczna i biznesowa

"Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć?" Ernst Haas

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin

"Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie, musisz działać bardzo szybko." Henri Cartier-Bresson

Każda firma, niezależnie od profilu, jest zobligowana zajmować się stale sprawami swego personelu

Posted on 20/06/2020 8:19am

Jeśli jesteśmy prezesem spółki, to z reguły koncentrujemy się na powiększaniu zysków. Chcemy, by interes kręcił się bez zarzutów.


Jednak, powinniśmy się również zainteresować HR-em oraz księgowością.


Oświetlenie sufitowe LED
Author: Eliot Phillips
Source: http://www.flickr.com


Często bywa tak, że prezes lub menadżer firmy nie jest zaznajomiony w tym, jakie sprawy kadrowe obecnie dzieją się w spółce. On tylko ogólnikowo udziela wytycznych i utrzymuje stery całego interesu. Od kierowania departamentem kadrowym są zawsze inni ludzie. Najczęściej wyłącznie pani kadrowa jest świadoma tego, ile osób pracuje w przedsiębiorstwie. Wie, kto jaką ma umowę. Powinna też być na bieżąco z dniami wolnymi, które pobierają poszczególni zatrudnieni. Musi wszystko dokładnie zapisywać w programie, żeby zgadzało się z ustawodawstwem oraz wynagrodzeniem. Kadrowa ma oprócz tego mnóstwo innych obowiązków. Jest zobowiązana tworzyć umowy i pilnować wszystkich kwestii związanych z urzędami. I jeszcze dodatkowo musi pilnować kart obecności (tzw. tabele czasu pracy).

Masz ochotę wysondować dużo na ten interesujący temat? Zachęcamy więc na naszą następną stronę - można zobaczyć także (https://timebutik.pl/) link i trzeba w niego wejść.

Jest tego cała masa - różnych dokumentów oraz zaświadczeń. Dlatego w opiekowaniu się sprawami kadrowymi należy być niezwykle skrupulatnym oraz sumiennym. Zazwyczaj trzeba pilnować porządku. Trzeba wziąć pod uwagę to, że w małej firmie zwykle dział kadr i płac jest jednoosobowy.
W wielkich firmach byłoby to nie do pomyślenia, gdyż jest zbyt duża ilość pracowników. Dział HR zazwyczaj liczy wtedy kilka albo nawet kilkanaście osób. Istnieje także możliwość, aby zajmowanie się sprawami kadrowymi zlecić zewnętrznej firmie. Wówczas będziemy mieli ten problem z głowy.

Tags: gra, karty, części, Przedsiębiorstwa, właściciel