mag-photo.com.pl

kreacja hobbystyczna i biznesowa

"Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć?" Ernst Haas

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin

"Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie, musisz działać bardzo szybko." Henri Cartier-Bresson

Jakiego typu posiadamy wybór w zakresie sprzętu sprężarki do osuszacza powietrza? Sprawdźcie trzy główne rodzaje

Posted on 28/07/2019 7:24am

Sprężone powietrze określane jest bardzo często „czwartym medium energetycznym” stosowanym w przemyśle. Jednakże przeciwnie do wody, gazu czy elektryczności – ten kto używa powietrza jest również jego producentem.
przemysł
Author: dr_zoidberg
Source: http://www.flickr.com
Całkiem banalnie zostać swoim własnym dostawcą tego energii – wystarczy kupić i zająć się montażem sprężarkę do sieci poddanemu procesowi sprężenia powietrza czy osuszacze sprężonego powietrza i osprzętu towarzyszącego w swoim zakładzie. Jednym z najistotniejszych etapów produkowania tego typu powietrza jest wybranie odpowiedniej sprężarki. Jaki kompresor powietrza będzie najlepszy. Właściwie to możliwe są trzy rodzaje.Priorytetową z nich jest sprężarka działającą za pomocą tłoka. Zasada pracy sprężarki tłokowej jest niezbyt skomplikowana do zrozumienia. Także z reguły zwana jest sprężarką wyporową (objętościową) – sprężarka tłokowa będzie zużywać określoną objętość powietrza i przez tłok, ściślej pracę napędzaną siłą przekazywaną z połączonego z nim korbowodu, minimalizuje objętość zassanego powietrza, zwiększając jego ciśnienie Następną jest sprężarka śrubowa.


przemysł
Author: andrum99
Source: http://www.flickr.com
Choć nie w tak oczywisty sposób jak te wyposażone w tłok kompresory śrubowe są także narzędziami typu wyporowego.

Jeżeli fascynuje Cię omawiane zagadnienie, oferta (https://fmk.pl/slimaki-spozywcze/) prezentuje szczegółowo interesujące tematy, które będą bardzo zajmujące.

Sprężanie odbywa się przez zazębianie się dwóch wirników o naciętej linii (profilu) ślimakowej (śrubowej). Linia pierwszego wirnika („męskiego”, zwanego również głównym lub czynnym) wpisuje się w profil – zagłębienie drugiego („żeńskiego”, zwanego też biernym). Te dwa wirniki obracają się w innych kierunkach. W sprężarkach smarowanych olejem wirnik podstawowy będzie napędzał wirnik bierny.

Kolejną jest sprężarka odśrodkowa. Jeśli sprężarki odśrodkowe mają identyczny efekt pod postacią sprężonego powietrza jak podane poprzednie systemy, to trzeba podkreślić, że wytwarzają je w tak naprawdę w odmienny sposób. Podczas kiedy sprężarki śrubowe i tłokowe sprężają przez zminimalizowanie objętości pobranego powietrza, to sprężarki odśrodkowe podnoszą ciśnienie poprzez zwiększenie prędkości powietrza.

Szczegółowe informacje na zaprezentowany w naszym artykule są Ci niezbędne? Bez stresu. Kliknij w poniższy link i wszystkie inne wątki tutaj (http://www.metro-catering-system.pl/produkt/37/tacka-do-zgrzewu-m-c-s-1d-biala-t501b) znajdziesz. Zapraszamy!

Z tego powodu są one nagminnie zwane sprężarkami dynamicznymi.

Tags: przemysł, sprężarka