mag-photo.com.pl

kreacja hobbystyczna i biznesowa

"Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć?" Ernst Haas

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin

"Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie, musisz działać bardzo szybko." Henri Cartier-Bresson

Internetowa baza aparatów zagubionych.

Posted on 17/07/2019 1:08pm

Każdy z nas cokolwiek swego czasu zapodział. Mógł to być telefon, czy portmonetka z pieniędzmi i dokumentami. Przeważnie jednak bardzo boli strata rzeczy drogocennych, które pozostały skradzione.


rodzina
Author: Lőrincz Raul
Source: http://www.flickr.com


Polacy stworzyli program, jaki ograniczy zarazę przywłaszczania telefonów komórkowych . Pierwsza platforma na świecie, przystępna za darmo dla każdego, internetowa baza telefonów skradzionych.

Interesujący wpis? Niezmiernie nam miło. Jednocześnie gorąco zapraszamy na naszą nową stronę, na której znajdziesz sporo ekstra tematów.

W wypadku kradzieży, użytkownicy mają kłopot z identyfikacją swoich sprzętów. IMEI to wyjątkowy numer identyfikacyjny, bądź numer seryjny, jaki posiadają wszystkie telefony komórkowe. Jest to przeważnie połączenie 15 cyfr, które można znaleźć na srebrnej naklejce z tyłu aparatu i pod akumulatorem. Platforma w prosty sposób udaremni rejestrację skradzionych telefonów i ponowne wprowadzenie ich do sprzedania w każdym kraju, gdzie działa baza, o ile telefon został w niej zarejestrowany.

Prezentowany tekst Ci się spodobał? To odwiedź ten link, a znajdziesz więcej podobnych danych, które również będą ciekawe.

Jeżeli ktoś będzie usiłował podłączyć do sieci, czy też sprzedać podejrzany telefon komórkowy, uruchomiony zostanie automatycznie alert, a system przekaże informacje o adresie IP, z jakiego usiłowano wystawić aparat telefoniczny do sprzedaży w internetowych serwisach aukcyjnych, czy też ogłoszeniowych. Dział bezpieczeństwa wyśle tę informację do organów ścigania i do operatorów.


reklama
Author: Lőrincz Raul
Source: http://www.flickr.com
Na analogicznej zasadzie funkcjonuje baza skradzionych rowerów (więcej pomocnych rad na stronie). Teoretycznie powinna istnieć przynajmniej jedna taka baza w Polsce prowadzona przez organy ścigania.


Baza skradzionych rowerów ma służyć głównie nabywającym rower z drugiej ręki, ażeby nie nabyli przedmiotu skradzionego, również poszkodowanemu, aby nagłośnić i upublicznić fakt kradzieży roweru.

Tags: telefon, sprzedaż, alarm, problem, kraj