mag-photo.com.pl

kreacja hobbystyczna i biznesowa

"Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć?" Ernst Haas

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin

"Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie, musisz działać bardzo szybko." Henri Cartier-Bresson

Fotografia dla (nie)zaawansowanych

Posted on 06/04/2020 3:28pm

Fotografia towarzyszy człowiekowi stosunkowo długo oraz to, jak nad wyraz zmieniła własne oblicze od czasu jej powstania, w zasadzie zadziwia. Na pewno dobrze jest się przyjrzeć procesom, jakie ją kształtowały oraz dostrzec, jak wielki wpływ na świat ma dotąd. Kiedyś zdjęcia robiło się rzadko i na wielkie okazje. Z reguły rodzinne pamiątki trzymane były w tradycyjnych albumach i swym czarno – białym pięknem zachwycają do dzisiaj. Fotograf był osobą o wyjątkowych kompetencjach, gdyż umiał obsługiwać aparat, jakiego ustawienia zawsze były manualne, co jasne.


Profesjonalny aparat fotograficzny
Author: Tirso Lecointere
Source: http://www.flickr.com
Z tej przyczyny fotografie wykonywano wyłącznie od czasu do czasu oraz z ogromną starannością. Jest to całkowite przeciwieństwo tego, co obserwujemy we współczesnym. Kiedyś świat wydawał się niczym niepospieszany, dziś jednak jest inaczej. Nietrudno dostrzec, iż dzisiaj nawet małe dzieci umieją „pstrykać” fotografie. Nie jest żadnym problemem uwiecznianie aparatem wszystkiego tego, co nas otacza. Ma to swoje zalety oraz minusy.

Coraz rzadziej podchodzimy do fotografowania profesjonalnie, na szczęście zdarza się to jeszcze prawdziwym fascynatom niniejszej czynności. Niestety większość ludzi korzysta z aparatów w telefonach oraz nawet nie wie, czym są fachowe, rekomendowane obiektywy Sigma 70 300 Nikon - . Większość ludzi nie orientuje się też, czym jest przysłona oraz czas naświetlania. Niewątpliwie jest to powodowane ogromnym dostępem do wszelakiego rodzaju łatwych aparatów. Miejmy nadzieję, iż prawdziwi miłośnicy fotografii nie zaprzestaną wracania do korzeni tejże dyscypliny.

Jeżeli masz ochotę poznać zagadnienie, to zapraszamy Cię do artykułu, który znajduje się pod zamieszczonym linkiem. Tam stale jest bieżąca publikacja (https://rfid.zone/).

Jeśli zatem i my należymy do tej niemal elitarnej grupy osób, które wiedzą o aparatach coś więcej, to z pewnością możemy być dumni.


Na pewno na przestrzeni lat dostrzegamy u siebie postępy, jakie sprawiają, że niemal odruchowo zaczynamy szukać lepszego sprzętu. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem nawet najwięksi profesjonaliści rozpoczynali od amatorszczyzny. Skoro zatem wiemy, iż też my jesteśmy zmuszeni przejść tę drogę, to wybierając swój drugi lub trzeci w życiu aparat sklep fotograficzny przestanie być miejscem, w którym nie wiemy, o co zapytać. Niewątpliwie bez problemu wybierzemy w nim zarówno obiektywy polecane przez fachowców, jak też aparaty. To my sami powinniśmy obserwować swoje umiejętności oraz potrzeby, aby dobrze dobrać sprzęt.

Tags: fotografia, czas naświetlania, fotograf