mag-photo.com.pl

kreacja hobbystyczna i biznesowa

"Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć?" Ernst Haas

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin

"Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie, musisz działać bardzo szybko." Henri Cartier-Bresson

Czy fotografia produktu jest ważna

Posted on 21/10/2021 8:17am

Co jest najistotniejsze w reklamowaniu czegoś? Naturalnie fotografia reklamowa. Dopiero na drugiej pozycji znajduje się zgrabnie napisane hasło marketingowe. Znana sprawa, że konsumenci silniej zwracają uwagę na zdjęcie promowanego produktu, tak po prostu funkcjonuje ludzki umysł. Z tego powodu fotografia reklamowa musi respektować masę kluczowych norm.


fotografia produktu
Primo, prezentuje promowany produkt od jak właściwej strony. Powinna silnie uwypuklać plusy, jednocześnie ukrywając wady. Wielką rolę odgrywa tu oświetlenie, odpowiednio dopasowany kadr oraz odcienie. Znakomita większość fotek reklamowych (zobacz tutaj) odbywa długi proces poprawiania – zdolni graficy mogą tak mocno poprawić oryginalne zdjęcie.

Niestety, mankamentem takiego obrabiania jest to, że czasem fotografia reklamowa wygląda nienaturalnie.

Czy chcesz przeanalizować dodatkowe materiały na opisywany tutaj temat? Kliknij zatem ten odnośnik i zobacz więcej porad w treści (http://www.artgrafcars.pl/ochrona-lakieru/) o zbliżonej tematyce.

Bez wątpienia wielu z was zdziwiło się po zamówieniu kanapki w znanym fastfoodzie, ponieważ nie wyglądała tak jak na ujęciu w rozpisce. Z tego powodu zawsze należy namierzyć równowagę, by nie przedobrzyć z poprawianiem zdjęcia.


Po drugie, porządna fotografia reklamowa musi się odpowiednio komponować z całością dizajnu reklamy. Ma współgrać z hasłem promocyjnym oraz ogólnym stylem graficznym, który jest używany przez markę. Utalentowany grafik ułoży całość tak, że będzie ona miła dla oka konsumenta.

produkty na półce
Realizowanie zdjęć można znaleźć w wielu miastach Polski.

Ekscytujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, kliknij tutaj. W tamtym miejscu oczekuje na Ciebie więcej bonusów - one również Cię bardzo zaciekawią.

Warto wiedzieć, że działająca promocja przedsiębiorstwa wymaga dużych nakładów finansowych – najlepsze agencje fotograficzne i firmy reklamowe mają całkiem wysokie ceny.

Piękna fotografia reklamowa, chwytliwe hasło promocyjne i rozsądnie zaplanowana ofensywa marketingowa sprawią, że przeznaczone na promocję pieniądze szybko powrócą do marki i to z naddatkiem. Zastanów się również nad filmami reklamowymi: www.