mag-photo.com.pl

kreacja hobbystyczna i biznesowa

"Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć?" Ernst Haas

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin

"Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie, musisz działać bardzo szybko." Henri Cartier-Bresson

Chorwacja – co warto zwiedzić?

Posted on 11/10/2021 1:29pm

Rozmyślacie nad tym dokąd pojechać na niezapomniane wakacje? Proponujemy Chorwację – śliczne państwo położone na południu Europy, umiejscowione nad Morzem Adriatyckim.


To szczególne miejsce jest idyllą dla amatorów nurkowania, cyklistów, osób kochających przyrodę a także historię, spragnionych wypoczynku leniwego a także czynnego.


ist


Słowem – dla każdego znajdzie się coś fajnego. Wprawdzie Chorwacja nie będzie już tak tania, jak jeszcze parę lat wstecz, jednakże ciągle warto tutaj przybyć. Kraj ów posiada cudowną (powyżej 5800 km) linię brzegową, z czego aż 4000 km przypada na wysepki oraz klify. Samych wysp w tym państwie jest aż 1185 a wyłącznie ok. 50 jest zamieszkałych. Najogromniejsze z chorwackich wysp to: Brac oraz Pag. Ist jest to śliczna wysepka położona w Chorwackiej części morza Adriatyckiego.


Z kolei zachodnio - południową cześć Chorwacji zajmują Góry Dynarskie, a północno – wschodnia cześć tego niesamowITego kraju to pagórkowata Nizina Panońska. O niepowtarzalności tego miejsca może zaświadczać fakt, iż na terenie Chorwacji utworzono aż 7 parków narodowych.

Chcesz znać sporo szczegółów na ten interesujący temat? Więc ten wpis doczytaj również (https://m2t.com.pl/pl/tablety-przemyslowe) kolejną stronę pod tym linkiem.

Bez względu na to czy wyruszamy do Chorwacji na krótki urlop a zamieszkiwać będziemy w jednym miejscu, czy też skusiła nas ekskursja objazdowa, jest parę punktów, jakie musimy koniecznie zobaczyć. Jest to m.in. Zagrzeb, stolica Chorwacji z prześliczną starówką, ogrodem botanicznym, jeziorem w środku metropolii. Amatorzy zabawy z pewnością docenia bogate nocne życie stolicy. Drugim punktem wartym odwiedzenia jest Dubrownik będący wizytówką Chorwacji.
Gród ten znajduje się w spisie Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego kamieniste uliczki są niesamowite, bruk jest tak bardzo wypolerowany (stopami przybywających tutaj turystów), iż możemy się na nim ślizgać.

Tags: kurs, czas, części, IT, miejsce